4C Hizmet Dökümü

Özellikle yeni devlet memuru olanlar 4c hizmet dökümü nasıl alınır sorusunun cevabı sizler için geliyor. Devlet memuru hizmet dökümü sorgulama.

SGK’nın kurulmasıyla birlikte sigorta alanında bir çok köklü değişiklikler oldu. Bunlarda biri de Emekli Sandığı’nın SGK’ya bağlanması. Emekli sandığı, devlet memurlarının sigortalılık işlemlerini düzenleyen kurum idi. Bu kurum 2006 yılında Sosyal Güvenlik Kurumu’na bağlandıktan sonra kapandı. Aslına bakacak olursak, bütün sigorta işlemlerinin tek yerden olması kanaatimce oldukça da yerinde oldu. Hastaneden yararlanma, ilaç hizmetleri ve daha bir çok sigorta konusu bugün SGK ile yapılabilmekte.

4C Hizmet Dökümü

4C Hizmet Dökümü Sorgulama

Devlet memurları eskiden emekli sandığı hizmet dökümü alıyorlardır. Emekli sandığı sorgulama olarak da bilinen bu işlem günümüzde 4c hizmet dökümü olarak geçmektedir. SGK 4c hizmet dökümü alarak, sigorta sorgulama sonuçlarına ulaşabilir ve prim sayısı, sgk işe il giriş bilgileri gibi bir çok konuda bilgi alınabileceği gibi 4c hizmet dökümüne bakarak emeklilik hesaplama yapmak da mümkün. Bugünkü konumuz SGK 4c.

4C Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

4c hizmet bilgisi sorgulamak için yapılması gereken işlem oldukça basittir. Üstelik şifresiz olarak yapılan bu işlem sonucunda SGK da kayıtlı olan ödenen sgk primlerinizi aktif olarak görebilirsiniz. 4c hizmet dökümü tc ile sorgulama yapmanın toplam 1 dakikadan daha az sürdüğünü de ayrıca belirtmek isterim.

Öncelikle yapmamız gereken bağlantısını paylaştığım 4c hizmet dökümü sorgulama alanına girmek. Girdiğimiz bu yer SGK’nın güvenli  sigorta sorgulama uygulamasıdır. Girince ekranda tc kimlik no bilgileri istenmektedir. Bu bilgileri eksiksiz girelim ve sorgula diyelim.

İşte hepsi bu kadar sağdaki 4c hizmet bilgisi alanına giriş yaptığınızda hizmet dökümü sorgulama sonuçlarına ulaşmış olacaksınız. Hepinize iyi çalışamalar.

4C Hizmet Dökümü

Bir önceki yazımız olan Denizli SGK İl Müdürlüğü başlıklı makalemizde denizli, denizli sgk ve sgk hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

4c hizmet dökümü sorgulama,4c hizmet dkm sorgulama,4/c hizmet dökümü,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Denizli SGK İl Müdürlüğü
Denizli SGK İl Müdürlüğü

Denizli SGK il müdürlüğü, SGK başkanı tarafından açıldı. Denizlili vatandaşlar sigorta işlemlerini bizzat gerçekleştirecekler. Adres ve telefon numaraları.

Kapat