SGK Hizmet Dökümü

SSK hizmet dökümü olarak da bilinen hizmet bilgilerinin yer aldığı döküme SGK hizmet dökümü adı verilir.  TC ile şifresiz olarak sigorta sorgulaması yapılır.TC ile şifresiz olarak sigorta prim sayısı, prim sayısı sorgulama işlemleri buradan öğrenilir.

Sosyal Güvenlik Kurumu, sigortalı olarak çalışanların sigorta primlerinin ödendiği kurumdur. İşveren tarafından ödenen SGK primleri çalışanın sağlık ve hastane ihtiyaçlarının yanı sıra emekli olacağı zaman da sgk hizmet dökümüne başvurularak çalışanın kaç iş günü çalıştığı ve sigorta primlerinin yer aldığı bilgiler baz alınarak emeklilik hesaplaması gerçekleştirilir ve emekli olmaya hak kazanan kişinin detaylı dökümü yer alır.

Sgk hizmet dökümü ile işe başlangıç tarihinizi de öğrenebilirsiniz. İlk sigorta priminizin yattığı gün ve ay bilgileri, ödenen sgk prim tutarı ekrandaki sorgulama sayfasında yer alır.

Tamamıyla size ait olan bilgileri aşağıdaki bağlantıya giriş yaptıktan sonra TC kimlik no ve nüfus bilgilerinizi doldurup sorgulama yapacaksınız. TC ile sgk hizmet dökümünü sorgula dediğinizde sigortalı olarak çalıştığınız hizmet günlerini öğrenebilirsiniz.

4a hizmet dökümü, 4b hizmet dökümü, 4c hizmet dökümü ya da 4d hizmet dökümü farketmez, devlet memurları, bağkurlular, devlet işçileri ve özel sektörde çalışanlar sgk hizmet dökümü sorgulama yaptıklarında istedikleri bilgilere ulaşmış olurlar.

SGK sigorta prim günlerinizi içinde bulunduğunuz ayın sonunda sisteme girildiğini unutmayın. Sigorta sorgulamasında bir önceki ayı görmediğinizde şaşırmayın.

Sosyal güvenlik kurumu SGK yeni teknolojisiyle hizmet sorgulamalarını kolayca yapmamıza olanak sağlıyor. E devlete gerek kalmadan direkt olarak tc ile şifresiz hizmet dökümü alabiliyoruz.

SGK Hizmet Dökümü

Bir önceki yazımız olan SSK İşveren Borç Sorgulama başlıklı makalemizde işveren borç sorgulama, sgk ve sgk işveren borç sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

ssk sorgulama ssk sorgulama h zmet d k m pr m renme tc e devlet,sgk hizmet dkm,sgk prim sorgulama hiì zmet dã kã mã emekliì liì k sgksorgulama,HÄ°ZMET DÖKÜMÜ,

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SSK İşveren Borç Sorgulama
SSK İşveren Borç Sorgulama

SGK'nın online hizmetlerinden biri olan işveren borç sorgulama yapmak için kurumsal bilgi portalını devreye soktu. SSK İşveren borç sorgulama işlemini...

Kapat