Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü sorgulamasını sgk 4c’li devlet memurları yapmaktadırlar. Devlet memurları sigortalılık durumlarını sorgulayarak öğrenebilirler.

Emekli sandığı bilindiği üzere 2006 senesinde Sosyal Güvenlik Kurumu’na devroldu. Bu devirle birlikte sosyal güvenlik kurumunda 4C ile anılmaya başlandı. Devlet memurları 4c kadrosuyla sigorta bilgilerini sorgulamaktadırlar. Genel olarak emekli sandığı kullanıldığı için bu yazımızda 4c yerine bizde emekli sandığını konuşacağız.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

İnternetten hizmet dökümü almak artık çok kolay. SGK sorgulaması yapıp emekli sandığı hizmet dökümünü almak için tc kimlik no girişi yapmak yeterlidir. Bu uygulama SGK’nın sorgu uygulamalarından biri aracılığıyla yapılır. Esgm olarak da bilinen bu uygulamayı kullandığınızda sadece emekli sandığı hizmet dökümü değil, bunun yanı sıra sgk sigorta bilgilerininde önemli bir kısmına ulaşılır. Rapor parasını dahi bu sayede öğrenebilirsiniz.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

Emekli sandığı hizmet dökümünü almak için yazımızda yer alan ilgili bağlantıyla kontak kurduğunuzda sgk’nın güvenlikli sayfasına ulaşırsınız. Burada girmeniz gereken kimlik bilgileri yer almaktadır. Bu bilgilerin giriş yapılıp sorgula denildiğinde karşınıza beyaz bir sayfa çıkar. Çıkan bu sayfanın kenarında hizmet bilgisi alanı bulunmaktadır. Bu alana girdiğinizde 4c hizmet bilgisi kısmını seçtiğinizde emekli sandığı hizmet dökümünüze ulaşmış olursunuz.

Bütün işlem bu kadar basit. Devlette sigorta primleri konusunda sıkıntı olmayacağı için sorgulama yapan memurlar ya emeklilik için kaç prim gün sayısı kaldığını öğrenmek ya da zam sonrası ödenen brüt maaş miktarını görüp ne kadardan sigorta primi yatırıldığını öğrenmek için emekli sandığı hizmet dökümü sorgulamasını yaparlar.

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Bir önceki yazımız olan TC ile Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde Hizmet Dökümü, hizmet dökümü sorgulama ve hizmet sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

emekli sand mstehaklk sorgulama,emekli sandığı hizmet dökümü sorgulama,emekli sandığı hizmet dökümü,emekli sand sorgulama,emekli sandigi prim sorgulama,emekli sand??? hizmet d?k?m?,

“Emekli Sandığı Hizmet Dökümü” için 2 yorum

 1. konca demir diyor ki:

  babam emekli sandığına tabiydi 2007 nisan ayında vefat etti yetim aylığı bağlandı şu anda kendi iş yerimi açmak istiyorum iş yeri açarsam yetim aylığım kesileçekmi hiç bir yerden bilgi alamadım ltf bilgi verirseniz çok sevinirim tşkler..

  • ssk diyor ki:

   Merhabalar Konca Demir,

   Aşşağıdaki halled rışında emekli aylığınız kesilmez. ( dikkat edin muhtaçlıktan çıkarsınız adınıza işyeri açılırsa ve aylığınız kesilir )

   Türk vatandaşlığından çıkarılma, Türk vatandaşlığını bırakma veya yabancı memleket uyruğuna girme(5434 SK. Md.92),
   Dul eşlerin, ana ve kız ile erkek çocukların evlenmesi (harp malulleri ile evlenen karılar hariç) (5434 SK. Md.93),
   Ana ve baba ile malul ve muhtaç olması nedeniyle aylık bağlanan çocukların muhtaç durumdan çıkmaları(5434 SK. Md.93),
   Erkek çocukların (18) yaşını, orta öğrenimde ise (20) yaşını, yüksek öğrenimde ise (25) yaşını doldurmaları veya bu yaşlarını doldurmadan öğrenimlerini bitirmeleri(5434 SK. Md. 74 ve 93),

   Olarak belirlenmiştir. İlgililerin bu durumlarının kesin olarak belirtildiği tarihleri takip eden aybaşından itibaren aylıkları kesilmekte ve daha sonra yeniden aylığa müstahak olmaları şartıyla aylıkları tekrar bağlanmaktadır(5434 SK. Md.93).

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Sigorta Sorgulama Ana Ekran
Sigorta Sorgulama

Sigorta sorgulama özellikle SSK primi ödeyenler için önemli bir konudur. Şifresiz sigorta sorgulaması yaparak ssk, sgk, bağkur, emekli sandığı dökümü...

Kapat