E-SGK Sigortalı Hizmet Dökümü Sorgulama

Bu yazımızda sigorta gün primini öğrenmek için hizmet sorgulama nasıl yapılıyor birlikte göreceğiz. Ssk ve sgk aynı olduğu için genel sigorta sorgulama olarak da düşünebiliriz.

Ssk hizmet sorgulamaları ile yatan prim sayısı, toplam sgk gün dökümü gibi bir çok teknik ayrıntıya ulaşmak mümkün. Bunun için yapmamız gereken, Sosyal Güvenlik Kurumunun vatandaşlar için sunduğu hizmetlerden biri olan e-sgk menüsüne girmemiz gerekiyor. Bu alana girdikten sonraki işlemler ise oldukça basit.

E-SGK Sigortalı Hizmet Dökümü Sorgulama

E-SGK Sigortalı Hizmet Dökümü Sorgulama

E-sgk sayesinde tc no ile ssk sgk hizmet dökümünü sorgulama yapıyoruz. Sorgulama sonrasında çıkan sonuçlar sosyal sigortalar kurumundan ve sgk’dan gelen toplam prim sayısını veriyor. Burada önemli olan nokta sigortalılık türü. Eğer eski Bağkurlu iseniz bu işlemi yani Bağkur hizmey primi sorgulamasını e-devlet ile yapabilirsiniz ama ssk’lı iseniz e-sgk hizmet dökümü almak için imkan tanıyor. Bunun yanısıra eskiden emekli sandığına dahil olan devlet memurları da 4/c hizmet dökümünü buradan alabilirler.

E-SGK ile Hizmet Dökümü Sorgulama

Şifresiz olan bu uygulama sayesinde tc no ile hizmet dökümü alabiliyoruz. E-sgkya girdikten sonra kimlik no ve diğer bilgileri gereken yerlere yazmamız gerekiyor. Bu bilgileri yazınca sorgula demek hizmet sorgulama yapmak için yeterli oluyor. Sistem açılınca hizmet bilgisi alanından 4/a ya da 4/c sorgulamalarına girmemiz sonucunda sgk ssk hizmet dökümünü görüntülemiş oluruz. Burada sigortalı olarak kendimize ait tüm yasal detaylara ulaşabiliriz.

Bununla birlikte aynı zamanda rapor parası, emeklilik maaşı gibi bir çok konuda bilgilenebilirsiniz.

E-SGK Sigortalı Hizmet Dökümü Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SGK İşten Çıkış başlıklı makalemizde sgk, sgk işten ayrılış ve sgk işten çıkış hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

sigortal hizmet dkm,

“E-SGK Sigortalı Hizmet Dökümü Sorgulama” için 3 yorum

  1. gökmen diyor ki:

    Eskisine oranla çok daha modern ve kolay kullanılır olmuş sigortalıların hizmet dökümü sorgulama yaptıkları sayfa. Daha önce neydi öyle 5 dakika beklemeler, dandik bir site. Şimdi detaylıca bilgi alabiliyoruz.

  2. Murat diyor ki:

    e-sgm hizmet bilgisi sorgulama ekranına kimi zaman ulaşamasamda 2 ayda bir kontrol ediyorum. Sizin de dediğiniz gibi, ne olur ne olmaz. Ben sigorta ödeniyor mu kontrol edeyim de, daha sonra vah başıma gelenler demeyeyim.

  3. mustafa diyor ki:

    ssk sorgu

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SGK SSK Şifresiz Sorgulama
SGK SSK Şifresiz Sorgulama

Şifre olmadan ssk 4a, sgk 4c hizmet sorgulama yapıp dökümünü incelemek için vatandaşlık numarası kafi.

Kapat