Emekli Oldum mu?

Bir çok çalışanın aklına takılan sorudur bu aslında emekli oldum mu? Ne zaman emekli olacağım diye düşünürken bunun hesaplamasını yapabileceğinizi biliyor muydunuz?

Sosyal Güvenlik Kurumunun Esgk hizmetlerinden biri olan emeklilik hesaplama programı sayesinde emekli oldummu sorusuna cevap alabileceğiniz gibi emekliliğinize kaç ay, gün ve yıl kaldığını da sorgulayabilirsiniz.

Emekli Oldum mu?

Emekli Oldum mu?

Uzun yıllar çalıştıktan sonra emekli olmak herkesin hakkı. Bağkurlu, SSK’lı ya da emekli sandığı farketmeksizin herkesin en iyi derecede emekli olması hepimizin temennisi. Lakin durum hep aynı olmuyor. Düşük gösterilen sigorta primleri kişileri gençken etkilemese de yaşlanmaya başlayınca sıkıntıların yaşanmasına ve emekliliğin yaklaşmasıyla da pişmanlık duygusuna kapılmaya sebep oluyor. Bu zor durumda kalmamak için gençken sigorta primlerinizin eksiksiz olarak tam yatması konusunda ısrarcı olun ve emekliliğinizin rahat geçmesini sağlamaya çalışın.

Emekli maaşım bağlandı mı, nezamana emekli olacağım diye düşünüyorsanız sorgulama yaparak tüm sorularınızın cevabını alabilirsiniz.

Emeklilik zamanınızın geldiğini düşünüyorsanız ya da emeklilik başvurusunu sgkya bildirdiyseniz aşağıdaki bağlantıya giriş yapacak ve tc kimlik no ile emeklilik hesaplama, emekli oldum mu, ne zaman emekli olabilirim gibi soruların cevaplarını bulabileceksiniz.

Emekli Oldum mu?

Bir önceki yazımız olan TC ile SSK Sorgulaması başlıklı makalemizde hizmet bilgisi, işe ilk giriş tarihi öğrenme ve sigorta sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

emekli oldummu,emekli oldum mu,emekli oldummu sorgulama,ssk emekli oldummu,emekli oldum mu öğrenmek istiyorum,emekli oldum mu acaba,başvuru sonucu şahısa elden yazması emekli oldummu,sgk emekli oldumu,

“Emekli Oldum mu?” için 1 yorum

  1. ercanpalamut diyor ki:

    emekli oldumu

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
TC ile SSK Sorgulaması
TC ile SSK Sorgulaması

SSK hizmet dökümü olarak da geçen TC ile SSK sorgulaması yaptığınızda aklınıza sigorta hakkında takılan soruların tümüne cevap bulabilirsiniz.

Kapat