İşe Giriş ve Ssk Sigorta Sorgulama

Son zamanlarda sıkça duyduğum soru sigortam ödeniyor mu şeklinde. İşe yeni başlayan arkadaşların haklı sorusu. Ssk işe sigorta başlangıç sorgulama bilgileri.

Yeni işe giren iki arkadaşım sigortasının ödenip ödenmediğini öğrenmek istiyorlar. Geldiler bana sordular. Bende tam olarak işe ne zaman başladıklarını sordum.

Arkadaşlarımdan biri 20 temmuzda başlamış diğeri de 15 haziran 2013 tarihinde. Bu ilk iş deneyimleri olduğu için ikisi de bilgisiz ve heyecanlı. Ve hakkı olan sigortalı çalışma durumlarını öğrenmek istiyorlar.

İşe Giriş ve Ssk Sigorta Sorgulama

İşe Giriş ve Ssk Sigorta Sorgulama

İlk önce 15 haziranda iş başı yapan arkadaşın ssk hizmet dökümünü aldık. Sigortalı işe giriş tarihini 2 gün geç yapmakla birlikte ssk primleri ödenmeye başlamış. Temmuz ayının ssk sigorta primleride ödenmiş görünüyordu.

Diğer arkadaşın sgk sigortasını sorguladığımda bir sonuç elde edemedim. Aynı iş yerinde çalışıyorlar. Çocuk tabi sigortasının ödenmediğini görünce heyecanlandı. Ama durumu anlattım. Eğer yeni bir iş yerinde çalışmaya başladıysanız hizmet dökümünde ssk primleri 1-1,5 ay sonra görülür. Bunun sebebi ise ekrana geç yansımasıdır.

Eğer sizde aynı sorunu yaşarsanız ertesi ay ssk hizmet dökümü aldığınızda sigorta priminin yattığını görürsünüz.

Aşağıdan sgk sorgulama yapıp hizmet dökümü alabilirsiniz.

Sigortam ödeniyor mu?

Bir önceki yazımız olan Emekli Sandığı Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde emekli sandığı hizmet dökümü nasıl alınır, emekli sandığı sorgulama ve memur hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

“İşe Giriş ve Ssk Sigorta Sorgulama” için 2 yorum

  1. yasemin diyor ki:

    merh

  2. yasemin diyor ki:

    merhaba ben subatn 25nde sıgorta baslangcı yaptrdm yenı 1996lyım ama hızmet bılgısınde gozkmuyo sadece gnel saglık sıgortada bseyler yazıyo anlamadm lutfen sorumu cevaplarmsnz

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SSK Sigorta Sorgulama
SSK Sigorta Sorgulama

İş yerinde çalışırken sigortanızın yapılmış olmasına dikkat edin ki pişman olmayın. Ssk sigorta sorgulama yapıp ssk prim günlerinize bakın kafanız...

Kapat