Kimlikle SSK Sorgulama

E devletin haricinde tc kimlik no kullanarak ssk sorgulama yapmaya olanak sunan e-sgk paneli ile sigorta nasıl sorgulanır öğrenelim.

Esgm hizmet bilgisi sorgulama ekranına girip ssk sorgulama yaparak prim dökümünü alabilirsiniz.

Günümüzde ssk sorgulamaları önemini koruyor. İşe yeni başlayanların ssk işe ilk giriş kaydını öğrenmek, güncel ssk primini sorgulamak ve ne zamandan beridir sigortalı olduğunu tarih bilgilerine kadar öğrenmek isteyenler kimlikle ssk sorgulama yapabiliyorlar.

Ssk ile ilgili öğrenilmek istenen bilgilere tc no ile ulaşabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken sayfada bulanan bağlantıya girmektir. Sorgulama paneline girildiğinde uygulama tarafından kimlik bilgisinin yazılması istenir. Bu alanlara rahatlıkla tc no girişi yapabilirsiniz. Bu hizmet ssk tarafından sağlandığı için herhangi bir güvenlik açığı ya da sorunu yaşamazsınız. Bilgiler yazıldıktan sonra sorgula denmesi gerekir.

Buraya kadar istenilenleri yaptıysanız, size ait olan ssk ekranına ulaşmış olursunuz. Burada yer alan hizmet bilgisi bölümündeki 4a ya da 4c hizmet sorgulama bölümlerinden size uygun olanını (4a= ssklı özel sektör çalışanı, 4c= devlet memuru) seçtiğiniz de kimlikle ssk sorgulama dökümü açılmış olacaktır.

Bu işlemi arzu ederseniz e devlet şifresini kullanarak da yapabileceğinizi unutmayın.

Kimlikle SSK Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SGK İşten Çıkış başlıklı makalemizde sgk, sgk işten ayrılış ve sgk işten çıkış hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

yhs-ddc_bd,tc kimlikle ssk hizmet dökümü sorgulama,kimlikle ssk sorgulama,

“Kimlikle SSK Sorgulama” için 1 yorum

  1. İSMAİL TABAŞ diyor ki:

    15 SENEDIR CALIŞİYORUM SİGORTALI DİYE HASTANEYE GİTTIM SSK YOK DEDİLER SİGORTAM AKTİFMI ÖĞRENMEK İSTİYORUM

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SSK Emeklilik
SSK Emeklilik

İşçi olarak çalışan grubun hizmet süresini doldurması durumunda emeklilik hakkı kazanırlar. SSK'lılar emeklilik sorgulama yapıp son durum nedir öğrenebilir.

Kapat