Sigorta Prim Sorgulama

Ssk sigortası ödenenler ama kaç sigorta prim günü ödendiğini bilmeyenler için sgk, ssk, sigorta prim sorgulamanın nasıl yapıldığını anlatıyorum.

Doğrusunu söylemek gerekirse yazılan o kadar konunun içerisinde bir çok yerde sigorta prim sayısının nasıl sorgulanacağı belirtilmiştir. Bu yazıyı yazma sebebim, biraderimin bu soruyu bana sorması. Kardeşim 2 senedir osb de özel bir firmada teknisyen olarak çalışıyor. Bu zamana kadar sadece işe girdikten 3 ay sonra sigorta başlangıcının yapılıp yapılmadığını öğrenmek için beni sgk işe giriş sorgulama yapmamı istedi. Sgk işe girişi yapılmıştı. Aradan geçen zamanda başka hiç sigorta sorgulaması yapmamış.

Sigorta Prim Sorgulama

Sigorta Prim Sorgulama

Geçen gün yine muhabbet açılmışken, ssk primlerini kontrol ediyor musun? diye sordum. Hayır abi dedi. Neden dediğimde, ne olacak ki dedi. Sigorta prim ödemesi yapılmamış biri olarak kafamın tası attı tabi. Hemen tc no bilgilerini vesaire girip sigorta prim sorgulama yaptım. Neyse ki sigorta primleri brütten eksiksiz olarak ödeniyormuş. Kendisine de tembihledim ama artık ne kadar dinlerse.

Bu yaşanılan örneği veriyorum, çünkü, ileride başı ağrımasın diye. Sizde ne olacak ki? demeyin. Girin iki dakikada ssk sorgulamanızı yapın. Olur olur arkadaşlar, daha sonra mağdur olduğunuzda kimsenin umurunda olmazsınız.

Sigorta prim sorgulama yapmak için tc kimlik numarası bilgileri yeterlidir ve toplamda 1 dakika bile sürmeyen bir sorgulamadır. Kaybedilecek bir şey olmadığı gibi eğer ssk primleriniz eksik ödeniyorsa duruma erkenden müdahale edebilirsiniz.

Sigorta Prim Sorgulamasını Nasıl Yapabilirim?

Sayfada sigorta prim sorgulama bağlantısını paylaştım. Öncelikle buraya girip istenilen tc bilgilerini yazıyoruz ve sorgula butonuna basıyoruz. Açılan ekranda hizmet bilgisi alanında yer alan dökümde yer alan ssk prim gün sayısının 30 olup olmadığına, toplam ssk prim sayısının kaç gün olduğuna bakıyoruz ve işimiz bitiyor. İşte bütün yapmamız gerekenler bu kadar basit. Siz işinizi garantiye alın ve sigorta sorgulamayı 3-5 ayda bir kere mutlaka yapın.

Sigorta Prim Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SSK Sigorta Gün Dökümü Sorgulama başlıklı makalemizde sigorta sorgulama, ssk ve ssk dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

sigorta prim sorgulama,seseka,nasıl seseka olurum pirimnekadar,

“Sigorta Prim Sorgulama” için 1 yorum

  1. ahmet yılmaz diyor ki:

    aynen dediğiniz gibi, benim de başıma geldi. güvendik adamlara 3 aylık sigortamı yediler. hiç prim sorgulaması yapmadım. hastanelik bir işim çıktı, sağlık provizyonu için kontrol ettiğimde farkına vardım da başlattırdım sigortamı. tabi 3 aylık ssk primi yalan oldu.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SSK Sigorta Gün Dökümü Sorgulama
SSK Sigorta Gün Dökümü Sorgulama

Ay sonu gelince sigorta sorgulamaları başlar. Ssk prim günü sorgulamak için tc no bilmek yeterli.

Kapat