SSK Dökümanı Sorgulama

Hizmet dökümünü alıp ssk prim kontrolü yapmak için ssk dökümanı sorgulamak gerekir. Ssk dökümanı ile sigorta bilgisine ulaşılır ve gerekli sorgulamalar üzerinde fikir sahibi olunabilir.

Hepimizin bildiği üzere, işçi olarak çalışanların sigorta primleri ssk yani günümüzde 4a olarak ödenmektedir. Ssk dökümanı sorgulama yapan işçi, işe başladığı ilk gün dökümünden tutun da en son ay ödenen ssk prim sayısının brüt miktarına kadar öğrenebilir. Bunu yapmak ise oldukça kolaylaştı.

Gelişen sistemler sayesinde ssk dökümanı almak için sadece kimlik numarasını kullanmak yeterlidir. Ssk dökümanı sorgulama tc no ile alınabilen ve sigorta kayıtlarından oluşan belgedir. Bu belgede yer alan bilgiler ise resmiyet teşkil etmez ve vatandaşın bilgi sahibi olmasını amaçlamaktadır.

SSK Dökümanı Sorgulama

SSK Dökümanı Sorgulama

TC ile SSK Dökümanı Sorgulama

Tc no ile ssk dökümanı sorgulamasını yapmak için esgk sorgu uygulamalarından biri olan e-sgm hizmet bilgisi sorgulama ekranına girmemiz gerekiyor. Bu ekrana sayfamızdaki bağlantı ile ulaşabilirsiniz. Buraya geldiğinizde sigorta sorgulaması yapılacak olan kişinin Tc kimlik no, nüfus sıra no gibi özel bilgiler girmeniz istenir. Site resmi olduğu için Tc no bilgilerini girmenizde herhangi bir sorun olmayacaktır. Resmi adreslerin haricindeki yerlere bilgilerinizi vermemenizi tavsiye ediyoruz.

Her alan doldurulduysa sorgula düğmesi yardımıyla kişiye özel ssk sorgulama paneli açılır. Buradaki hizmet bilgisi yazılı alana girildiğinde ssk dökümanı sorgulama bilgilerine ulaşılır. Buradaki bilgiler ilgili çalışanın sigortalı çalışma hayatı boyunca ödenen ssk primlerini, işe giriş ve çıkış zamanlarını, adınıza ssk’ya bildirilen brüt maaş tutarı gibi bilgiler görüntülenmektedir.

SSK Dökümanı Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Şifresiz SSK Dökümü Nasıl Alabilirim? başlıklı makalemizde esgm ile ssk dökümü, ssk dökümü ve SSK Hizmet Dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

ssk dan dekuman sorgulama,ssk dökümanı sorgulama,ssk dkman,ssk hizmet dkman,

“SSK Dökümanı Sorgulama” için 5 yorum

 1. Ergün diyor ki:

  3 ay önce çalıştığım şirketten ayrıldım ama ssk dökümanı alınca sigorta primlerimin ödenmeye devam ettiğini görüyorum. Aralık ayının başında yeni bir işe başlayacağım, bunun bir zararı olur mu? Eski çalıştığım şirketle kavgalı olarak ayrıldım. Ssk dökümünde primlerim ödenmeye devam ediyor.

 2. Sabahat diyor ki:

  Dökümanı aldım ama sigorta ödenmiyormuş. İşten çıkışımı verdim Eylül ayında ve Eylül ayı boyunca da çalışamaya devam ettim. 2 Eylül tarihinde işten çıkışımı yapmışlar. Ssk kurumuna gidip başvuru yapmalımıyım?

 3. Levent diyor ki:

  ssk dökümanı almak oldukça basitmiş. bana e-devlet şifresi alacan da, önce şifreni değiştirecen sonra tekrar girip ssk dökümanı alacaksın demişlerdi. Oysa durum öyle değilmiş, şifresiz ssk dökümanı alınıyormuş.

 4. Pelin Yalçın diyor ki:

  Tc numaramı girip ssk dökümü sorgulamasını yaptım, sigortam ödenmeye devam ediyor ama Ssk dökümanını bilgisayardan çıkartamadım. Başka bir yolu var mıdır?

 5. uğur balaban diyor ki:

  ssk da günüm varmı

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Şifresiz SSK Dökümü Nasıl Alabilirim?
Şifresiz SSK Dökümü Nasıl Alabilirim?

Ssk dökümü almak için illa e-devlet şifresine sahip olmak gerekmiyor. Sgk ile şifresiz ssk dökümü nasıl alabilirim konusunu inceleyip hizmet...

Kapat