SSK Gün Dökümü

Evet sigortalı çalışanlar, bu yazımda ssk gün dökümü konusunu işleyecek, ssk gün dökümü sorgulamanın nasıl yapıldığını öğrenme şansına sahip olacağız.

Öncelikle bilmenizi isterim ki bu sorgulamayı tc kimlik no ile yapacağız. Yani e devlet şifresiydi falan kullanmayacağız. Bu sebeple tc kimlik numarasını bilmeniz bizim için yeterli olacaktır.

Kimler SSK Gün Dökümü Alır?

SSK Gün Dökümü

SSK Gün Dökümü

Sigortası ödenen herkes ssk gün dökümü alabilir. Ssk gün dökümünü almak için aktif çalışan olmanız gerekmemektedir. Eğer ssk sicil numarasına sahip iseniz ssk başlangıcınız var demektir ve çalışan ya da işsiz olsun ssk gün dökümü sonuçlarını öğrenebilir. Bununla birlikte sgk 4a, 4b (bağkur primi ödeyenler), 4c (devlet memurları) ve 4d (devlet işçileri) statüsüne sahip sigorta primi ödeyenler ve ödenenler de ssk gün dökümü alabilirler.

SSK Gün Dökümü Sorgulama Nasıl Alınır?

Dediğim gibi nüfus cüzdanınızın bilgileri ssk gün dökümü almak için kafidir. Sayfadaki ilgili alana giriş yapmanızla birlikte sizden kimlik no bilgileri istenecektir. Sayfanın güvenliği konusunda aklınızda soru oluşmasın, çünkü sgknın resmi sitesi üzerinden sorgulamayı gerçekleştireceğiz. Sakın ola ki resmi kurumlardan başka bir yere tc kimlik no ya da herhangi kişisel bilgilerinizi girmeyin. Tc ile Ssk gün dökümü almak için sadece sgk’nın esgm sayfasında yer alan e-sgk uygulamasını kullanın.

Esgm de istenilen bilgileri eksiksiz olarak girdiysek, sorgula dememiz gerekiyor ve daha sonra kişisel sigorta yani ssk sayfamız açılmış oluyor. Buradan sonra yapılacak olan hizmet bilgisine ulaşıp ssk gün dökümü detaylarını öğrenmek. İsterseniz ssk gün sorgulama sonuçlarını yazıcıdan çıktı olarak da alabilirsiniz.

Unutmayın, ssk gün dökümü aldığınız yerdeki bilgiler resmi bilgilerdir ve tamamen kişiye özeldir.

SSK Gün Dökümü

Bir önceki yazımız olan Emekli Sandığı Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde emekli sandığı hizmet dökümü nasıl alınır, emekli sandığı sorgulama ve memur hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

“SSK Gün Dökümü” için 1 yorum

  1. behman güney diyor ki:

    87/88/89 yılları ssk pirimim yatmamış

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Emekli Sandığı Hizmet Dökümü
Emekli Sandığı Hizmet Dökümü

Emekli Sandığı Hizmet Dökümü sorgulamasını sgk 4c'li devlet memurları yapmaktadırlar. Devlet memurları sigortalılık durumlarını sorgulayarak öğrenebilirler.

Kapat