SSK Sorgulama Şifresiz

SSK Sigorta primlerinizi şifresiz alabileceğinizi biliyor olmasınız. Bilmiyorsanız da gelin birlikte şifresiz ssk sorgulayıp ssk hizmet dökümü alalım.

SSK Sorgulama Şifresiz

SSK Sorgulama Şifresiz

Öncelikle yapmamız gereken ilk şey TC kimlik numaramızı bilmemiz gerekiyor. Tc noyu biliyorsanız sıkıntı yok. Hafızanızda yoksa da kimliğinizin en üst kısmında yazıyor.

Aşağıdaki bağlantıya giriş yapıyoruz. Giriş yaptığımızda karşımıza Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK)’nun ssk sorgulama sayfası çıkacak. Uyruk seçme kısmında TC seçili değilse TC ikonuna tıklayarak seçelim. Nüfusa kayıtlı olduğumuz ili seçiyoruz.  Daha sonra TC Kimlik No yazan kısma numaramızı yazıyoruz.  Altına kimliğin arkasındaki genellikle sıfırla başlayan cilt numaramızı yazıyoruz. Aile cilt no da yazabilir kimilerinde. Doğum yılını da girdiğimizde kimlikle olan işimiz bitmiş oluyor. Güvenlik kodunu da girdiğimizde sorgula’ya tıklayarak ssk sorgulamamızı yapmış oluyoruz.

SSK sorgulama şifresiz olarak istediğiniz kadar sorgulayacağınız ssk hizmet dökümü olarak bilinen sorgulama sonucudur. Burada yatırılan sigorta prim gün sayısını ve sigortanızı kaç paradan yattığını görürsünüz.

SSK Sorgulama Şifresiz

Bir önceki yazımız olan Sigortalı mıyım başlıklı makalemizde Hizmet Dökümü, işe giriş tarihi öğrenme ve sigortalı mıyım hakkında bilgiler verilmektedir.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Sigortalı mıyım
Sigortalı mıyım

Sigortalı mıyım? Bu sorunun cevabını bulmak oldukça basit. SSK sorgulama ile hizmet dökümü sonucunuzu kontrol ederek sigortalı olup olmadığınızı öğrenebilirsiniz.

Kapat