TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

4C’li memurları ve bağkurluları çıkarırsak Türkiye’nin geri kalan kısmı sgk 4a kapsamında yer alıyor. Şifresiz TC ile 4a hizmet dökümü sigortalılık bilgilerini veriyor.

Sigortalılık durumunuzun tespiti ve detaylı bilgileri öğrenmek için 4a hizmet dökümü sorgulamanız yeterlidir. TC ile kolayca yapılan 4a hizmet dökümü sorgulaması ile SGK’ya ödenen prim gün sayısından tutun, sigortaya bildirilen brüt maaşınıza kadar detaylı veriler yer almaktadır. Bu veriler sigortalı kişiye özel veriler olduğu için sağlık hizmetlerinde ve ileriye dönük emeklilik hesaplamalarında önem arz etmektedir.

4a Hizmet Dökümü Nedir?

TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

4a hizmet dökümünün diğer adı sgk hizmet dökümüdür. 2006 yılı öncesinde ssk hizmet dökümü olarak yapılan sorgulama türünün yeni adıdır ve Sosyal Güvenlik Kanunun 4. maddesinin a bendinde çalışan grubu kapsamaktadır.

Bu grup bazı 4c kapsamında yer almayan devlet memurları ve özel sektörde sigortalı olarak çalışan ssk primlerini ödeyenleri kapsamaktadır.

TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama Nasıl Yapılır?

T.C. nüfus cüzdanınızda yer alan kimlik no, cilt no ve doğum tarihiniz 4a hizmet dökümü almanız için yeterlidir. E-Devlet sisteminden ayrı olarak SGK üzerinden alınan 4a hizmet dökümü sorgulaması TC no ile yapılmaktadır.

Sitemizde yer alan bağlantı üzerinden Sosyal Güvenlik Kurumu’nun 4a hizmet dökümü sorgulama sayfasına bağlandığınızda UYRUK seçimini TC olarak işaretleyin, yukarıdaki bilgileri girip sorgula demeniz yeterlidir.

Bu konuda bir de uyarı yapmak istiyorum. sgk.gov.tr uzantılı sitelerin haricinde hiç bir siteye tc kimlik numaranızı ve bilgilerinizi girmeyin. TC ile 4a hizmet dökümü sorgulama yapma sadece sgk.gov.tr ve turkiye.gov.tr (e devlet kapısı) ile yapılmaktadır. Kötü niyetli kişiler kimlik bilgilerinize ulaşmak isteyebilirler. Biz uyaralım da seçim yine size kalsın.

TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

Bir önceki yazımız olan Emekli Sandığı Hizmet Dökümü başlıklı makalemizde emekli sandığı hizmet dökümü nasıl alınır, emekli sandığı sorgulama ve memur hizmet dökümü hakkında bilgiler verilmektedir.

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
Malulen Emeklilik
Malulen Emeklilik

Yeni düzenlemelerle malülen emeklilik şartları ve malülen emekli olmak kapsamı genişledi. SGK Başkanı tarafından bizzat açıklanan yeni malülen emeklilik yönetmeliğinde...

Kapat