TC ile 4a Hizmet Dökümü

TC ile 4a hizmet dökümü sorgulama yaparak ssk prim geçmişinizi öğrenebilirsiniz. Sigortalı olarak çalıştığınız günleri sorgulayın kafanız rahat etsin.

TC ile 4a hizmet dökümü nedir?

tc-ile-4a-hizmet-dokumu

TC ile 4a Hizmet Dökümü

SSK, SGK olmadan önce SSK’nın web sitesi üzerinden hizmet dökümü alınabiliyordu. Ta ki e devlet sistemi hayata geçene kadar. E devlet sistemi hayata geçin ssk hizmet dökümü alma işlemi hem isim değiştirdi hem de e devlet şifresi zorunluluğu getirdi. Durum bu olunca vatandaş en çok sorgulama yaptığı işlemi yapamaz oldu. E devlet şifresi sürekli güncellenmekte ve unutulmakta olduğu için de e devlet ssk sorgulaması tam bir çileye dönüştü.

Diğer bir hususta Sosyal Sigortalar Kurumu SSK’nın isim ve maiyetinin değişmesiyle SGK olmasıyla birlikte bir çok ssk işlemi de tek çatı altına alındı. SSK hizmet dökümü adı 4a hizmet dökümü adı ile değişti ve hayatımıza girdi. Yani artık ssk sorgulama yaparken 4a hizmet sorgulama yapacaksınız.

4A Hizmet Dökümü Alma

Bütün bu keşmekeşin içinden çıkmak yine SSK sorgulama sistemine geçilmesiyle çözüldü. Şifresiz ssk hizmet dökümü almak yenilenen SGK sitesi yardımıyla kolayca alınabiliyor. Üstelik ssk sorgulamayı tc kimlik numarasıyla kolayca yapabiliyorsunuz.

Aşağıdaki adrese girerek tc ile 4a hizmet dökümü alabilirsiniz.

TC ile 4A Hizmet Dökümü

Bir önceki yazımız olan Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama başlıklı makalemizde Bağkur, bağkur emekli maaşı ve Bağkur Emekli Maaşı Sorgulama hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

4a hizmet dökümü sorgulama,4 a hizmet dkm,4a hizmet dökümü tc ile sorgulama,tc ile 4a hizmet dökümü,4a hizmet dökümü şifresiz sorgulama,tc ile ssk sorgulama 4a,ssk hizmet dökümü 4a,ssk 4a hizmet dökümü,art ssk d k m sgk d k m ssk hizmet d k m sgk hizmet d k m hizmet d k m ssk sgk,ssk sorgulama 4a hizmet dökümü,

“TC ile 4a Hizmet Dökümü” için 1 yorum

  1. cemal diyor ki:

    nekar pirimim var

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
bagkur-kaydi-sorgulama
Bağkur Kaydı Sorgulama

Bağkur kaydınızın olup olmadığını sorgulama işlemini TC ile yapabilirsiniz. Sosyal Güvenlik Kurumu SGK ile Bağkur'un tek çatı altında toplanmasıyla bağkur...

Kapat