TC ile Hizmet Dökümü

SGK ve SSK sorgulama sisteminin bir parçası olan Hizmet Dökümü almanın tc no ile nasıl alınacağı ve hizmet dökümünde yer alan açıklamaları anlatacağım.

Öncelikle hizmet dökümü nedir? konusuna açıklık getirelim.

Hizmet Dökümü Nedir?

Hizmet dökümü, SSK yıllarından süre gelen sigorta primi ödeyen kişilerin sigortalılık durumları hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı bir dokümandır. Bu dokümanda yer alan bilgiler kişiye özeldir. 2006 yılından önce hizmet dökümü almak için ssk sitesine giriş yapıp ssk sicil no ile ya da tc no ile hizmet dökümü alabiliyorduk. 2006 yılında Sosyal Sigortalar Kurumu olan SSK’nın yapılan değişiklikle kurulan Sosyal Güvenlik Kurumu SGK’ya bağlanmasıyla birlikte hizmet dökümünü o zamanlar yeni kurulan e-devlet sitesi üzerinden e devlet şifresiyle almaya başlamıştık. Bu işlem fazlasıyla can sıkıcıydı. Çünkü hep sistem yeniydi hem de millet olarak e devlet şifresine fazlasıyla uzaktık. Bu durumu gören yetkililer sağolsunlar SSK döneminden daha da kullanışlı olan yeni bir hizmet dökümü alma sayfasını SGK sitesi üzerinden vatandaşın kullanımına sundular. Böylelikle şifresiz hizmet dökümü almak için uğraşmak zorunda kalmamaya başladık. Yenilenen sistemin hem kullanımı kolay oldu hem de erişilebilir bilgi fazlalığı sayesinde aynı yerden bir çok sorgulama ve hesaplama işlemi yapılabilir oldu. TC ile hizmet dökümü sorgulama da bu işlemlerden biridir.

Hizmet dökümünde, sigortalı işe ilk giriş tarihi, ödenen sgk ssk prim gün sayısı, kaç para üzerinden sigortalı olunduğuna dair veriler yer alır. Ssk hizmet dökümü ya da sgk hizmet dökümü olarak da bilinen bu işlem bilgisayardan çıktı almak yoluyla yazıya da dökülebilir.

TC ile Hizmet Dökümü

Çalışan ya da emekli olan bütün sigortalı vatandaşlar hizmet dökümü sorgulaması yapabilmektedirler. Hizmet dökümü almak için sayfamızda yer alan bağlantıya girmeniz yeterlidir.

TC ile şifresiz hizmet dökümü almak için giriş yaptığınız sayfa aşağıdaki gibidir.

TC ile Hizmet Dökümü

TC ile Hizmet Dökümü

Buraya geldiğinizde sizden istenen bilgileri ( tc kimlik no, cilt no vs.) eksiksiz olarak girdikten sonra sorgula butonuna tıklamanız hizmet dökümü almak için kafidir.

Daha sonra açılan sayfanın sağ tarafındaki hizmet bilgisi alanından sizin için geçerli olan kısma girmeniz sonucunda hizmet dökümünüzü görüntülemiş olursunuz.

Bu makalede anlatılan konular şunlardır: tc kimlik no ile ssk hizmet dökümü sorgulama, ssk hizmet dökümü tc kimlik, ssk hizmet dökümü, emekli sandığı hizmet dökümü, sgk hizmet dökümü,bağkur hizmet dökümü, 4a hizmet dökümü, şifresiz hizmet dökümü, ssk sorgulama, sgk sorgulama, ssk hizmet dökümü sorgula, hizmet dökümü sorgulama, tc ile hizmet dökümü sorgulama.

TC ile Hizmet Dökümü

Bir önceki yazımız olan 2014 Zamlı Memur Maaşları başlıklı makalemizde 2014 memur emeklisi zammı, 2014 memur maaşları ve 2014 memur maaşları ne kadar hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

ssk sorgulama tc ile,tc ile ssk hizmet dökümü,ssk sorgulama tc ile hizmet dökümü,sgk hizmet dkm tc ile,ssk hizmet dökümü tc ile,ssk-sorgulama org,tc ile ssk sorgulama hizmet dökümü sorgulama,sgk hizmet dökümü tc ile,ssk hizmet dökümü tc ile sorgulama,ssk tc ile sorgulama,

“TC ile Hizmet Dökümü” için 2 yorum

  1. TURABI diyor ki:

    Ssk sorgulama

  2. feyzullah işlek diyor ki:

    günlerimi ögrenmek istiyorum

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama
TC ile 4A Hizmet Dökümü Sorgulama

4C'li memurları ve bağkurluları çıkarırsak Türkiye'nin geri kalan kısmı sgk 4a kapsamında yer alıyor. Şifresiz TC ile 4a hizmet dökümü...

Kapat