TC no ile Emeklilik Sorgulama

Emekli olmak için gerekli olan şartlar sağlanıp sigorta primlerini ödeyen sgk 4/a, 4/b ve 4/c’liler tc no ile emeklilik sorgulama uygulamasından yararlanabilirler.

Emeklilik yaşı, emeklilik için gereken prim sayısı ve hizmette geçirilmesi gereken süre dolduğunda emeklilik başvurusu yapılır. Yapılan emeklilik başvurularının ardından tatlı bir bekleyiş başlar. Bu bekleyiş kimi zaman 2 hafta sürer kimi zamanlar ise 2 ay sürebilir. Her ne şekilde olursa olsun, artık emekliliğin verdiği rehavet yıllardır çalışan işçinin üzerine çöker. Kimi emekli adaylarımız ise bu heyecanı bile yaşayamadan yeni bir iş arayışında bulur kendini. Malum Türkiye şartlarında geçinmek her türlü zor ve hele ki büyük şehirlerde yaşayıp emekli olanlar için daha da zor. Hele ssk sgk primi asgari ücretten ödenenlerin durumu ise daha da vahim olabiliyor.

Her şeye rağmen emeklilik hissiyatı herkeste oluşuyor. Emeklilik demek, zorunlu çalışmanın artık son bulması ve her ay düzenli bir şekilde bir miktar paranın gelmesi demek. Umuyoruz ki yüksek maaşla emekli olmuşsunuzdur.

Emeklilik başvurusunun hemen ardından milyonlarca vatandaş emeklilik sorgulama yapmanın telaşına kapılır. Emeklilik sorgulaması ise ssk sgk evrak takip sistemi üzerinden tc kimlik numarasıyla yapılmaktadır. Bir diğer alternatif ise istanbul SGK tarafından sunulan emeklilik takip servisidir. Bu servisin de kullanım mantığı aynıdır.

TC no ile Emeklilik Sorgulama

TC no ile Emeklilik Sorgulama

Tc no ile emeklilik durumunu sorgulamak için sisteme girilir ve 11 haneli vatandaşlık numarası ile birlikte cep telefonu numarası yazılıp sorgula demek yeterlidir. Emeklilik durumunuzla ilgili yapılan bu sorgulama sonucunda, tc nosu girilen kişinin emeklilik işlemi durumunun ne olduğu sistem tarafından bildirilir. SGK istanbul il müdürlüğünün sunmuş olduğu bu uygulamadan ssk, bağkur ve emekli sandığı mensupları yararlanabilir.

TC no ile Emeklilik Sorgulama

Bir önceki yazımız olan SGK İşten Çıkış başlıklı makalemizde sgk, sgk işten ayrılış ve sgk işten çıkış hakkında bilgiler verilmektedir.

Gelen Etiketler:

tc no ile emeklilik sorgulama,tc nosu ile sgk sorgulama,bağkur sorgulama tc kimlik nosu ile,tc kimlik nosu ile emeklilik sorgulama,tc no ile emeklilik sorgula,

“TC no ile Emeklilik Sorgulama” için 1 yorum

  1. Mehmet şahin diyor ki:

    55942000574
    Alzahimer hastası idi Bağkuru var mı?

Siz de görüş, düşünce ve sorularınızı bize iletebilirsiniz.

Önceki yazıyı okuyun:
SGK Mobil Hizmet Aracı
SGK Mobil Hizmet Aracı

Sgk mobil hizmet aracı, Sgk Başkanı tarafından 24.10.2013 tarihinde hizmete giriyor. Sgk mobil ile hangi hizmetler verilecek? Sosyal Güvenlik Kurumu...

Kapat